ŻULwiki

blog muzyczny dla ludzi o mocnych głowach

Wpis

poniedziałek, 27 czerwca 2011

Scena częstochowska: Mental Terror, Elephant Stone i Regres

Mental Terror

Jedziemy sobie któregoś późnego wieczora z kolegami samochodem. Nagle w Trójce zaczyna lecieć cos jakby CKOD. Nadstawiamy szybko uszu, aby wychwycić jaki to konkretnie kawałek i cieszyć się jego nowym poziomem zajebistości, który zapewne sobie zyskał, puszczony w radiu. Nagle okazuje się, że CKOD to nie CKOD, tylko Mental Terror, który śpiewa coś o Ingrid Bergman. Wracamy do domów i weryfikujemy wtórnie.

Mental Terror okazuje się być zgrają kilku nastoletnich buntowników, którym najbardziej w CKOD podoba się ich punkowa strona (lub tylko ją potrafią dostrzec) i ogólnie chcą być jak CKOD, tylko mają problem z liczeniem sylab, podczas pisania tekstów. To, że urodzili się w mało hipsterskim mieście, sprawiło, że ich zrzynka ma w sobie polandowe zacięcie (nawet mają w składzie dwóch pełnoprawnych brudasów hehe).

Na koniec anegdotka. Z obydwoma kolegami, z którymi to równocześnie dowiedziałem się o istnieniu MT, zamieszkałem potem w jednym mieszkaniu na czas studiów. Jeden z nich zaczął palić tylko mentolowe papierosy, co zostało przeze mnie ochrzczone „Mentol Terrorem” xD

myspace

 

 

Elephant Stone

Swego czasu ciężko było mi uwierzyć, że jest w Polsce band jarający się Stone Roses, czyli najbardziej niedocenionym zespołem na naszej ziemi ever. Zajawka ta nie ma jednak żadnego przełożenia na muzykę ES. Chłopakom w duszach gra bardziej amerykański indie-rock (szczególnie Pavement) niż britpop.

Piosenki Elephant Stone’a funkcjonują póki co bardziej jako ćwiczenia w graniu indie-rocka niż oryginalne utwory, ale są to próby nawet udane. Zalecałbym tylko ciężką pracę nad wokalem i pozbycie się tej koszmarnej maniery. Wtedy może uda się im kiedyś nagrać naprawdę spoko płytę. Życzę im tego, tym bardziej że to dość mili młodzieńcy.

Aha, śpiewają po polsku, co im się ode mnie chwali.

myspace

 

Regres 

Łaaaa-a-a! Jestem punkiem kurwa! x2

Czerpię profity z tego/ty jebany lebiego/bo macam dupy w pogo/ruszając w glanie nogą!

Łaaaa-a-a! Jestem punkiem kurwa! x2

myspace

~zdunek 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
frytz.zdunek
Czas publikacji:
poniedziałek, 27 czerwca 2011 20:19

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

 • Gość . napisał(a) z *.opera-mini.net komentarz datowany na 2011/07/22 02:49:29:

  co jest? Kiedy nowa nota?

 • Gość napisał(a) z 80.50.141.* komentarz datowany na 2011/07/25 11:32:08:

  właśno

 • Gość rodowity kot napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2011/10/05 13:31:48:

  autor bloga robi na dworcu centralnym

 • eporady napisał(a) komentarz datowany na 2017/12/15 23:02:14:

  Ćwiczenia na brzuch winnym stanowić jednak poprzedzone kilkuminutową rozgrzewką. Pamiętaj, że rozgrzewka pomoże ci zapobiec kontuzji i przygotuje ciało do zwiększonej aktywności fizycznej. Gdyby nie wiesz, w który szkoła ją dokonać, sprawdź stronę eporady.eu. eporady.eu

Dodaj komentarz

Kanał informacyjny

Napisz do mnie (GG)

Znajdź więcej wykonawców takich jak Jaco w Myspace Muzyka